Suus naar WK Kanopolo

Suzanne van Rijn speelt voor Nederland mee op het WK Kanopolo 2010
in Milaan.suusDSCF1176klein
Hoe het zo gekomen is? Lees het interview.

Om te beginnen bij het eind: het WK:

Het WK is van 1 t/m 5 september in Milaan. Suzanne speelt in het team
Dames tot 21 jaar.
Aan het WK mogen 8 landen deelnemen. Eigenlijk stond Nederland op de reservelijst,
maar Japan haakte af. En zo kwam Nederland toch in aanmerking … lees verder.

Hoe het begon …

Suus is op haar 15e begonnen met kanopolo. De familie Van Rijn was al jaren lid van de Trekvogels en er werden leden gezocht voor een damesteam Kanopolo. Suus zag dat wel zitten, samen met Jacobien en Charlotte. Inmiddels is dat 6 jaar geleden en nu gaat ze naar het WK in Milaan.

Op dit moment speelt ze in een gemixt team bij de Trekvogels, 3 dames en 5 heren. Het is heel gezellig, want buiten de trainingen en wedstrijden om, zien de teamleden elkaar ook veel.

Kanopoloërs …

moeten volgens Suus wel tegen een stootje kunnen. En je moet een goede teamspeler zijn, meer dan bij bijv. voetbal. Dameskanopolo kun je zo ongeveer tot je dertigste doen. Suus ziet wel hoe ver ze komt. Dertig is nog ver weg.

Haar voorbeelden zijn coach Maartje Sypkes, een heel goede speelster, vindt Suus en An Verheyen, een optimistische speelster, ook teamcaptain geweest.

Wedstrijden …

In het hoogseizoen zijn er elk weekend toernooien, die het hele weekend duren. Er moet vaak een eind gereisd worden en met zowel het Trekvogelteam als het nationale damesteam overnachten ze gezellig als team in één tent.

De zwaarste wedstrijd vond Suus vorig jaar met het nationale damesteam tegen Spanje tijdens het EK. De eerste wedstrijd tegen Spanje had Nederland gewonnen. Om op de vijfde plaats te eindigen i.p.v. de zesde moest Nederland de tweede wedstrijd ook winnen. Dat voerde de druk op en de Spanjaarden wilden natuurlijk wraak. In de laatste minuut won Spanje met 1 puntje voorsprong. Dat was even slikken.

De leukste wedstrijd was met het Trekvogelteam tegen rivaal Uithoorn. De teams zijn aan elkaar gewaagd en de Trekvogels wonnen vorig jaar de competitie van Uithoorn met 7-2!

Kansen op het WK …

Nog maar twee maanden geleden is het nationale damesteam –21 samengesteld voor het WK. Dat kwam, omdat ze pas in aanmerking kwamen toen Japan zich uitschreef. Dat betekent dat het team twee maanden heeft om op elkaar ingespeeld te raken. Daar doen ze enorm hun best voor, maar het is en blijft een korte tijd. Ter vergelijking: de teams van Engeland en Duitsland spelen al 5 jaar samen.

Bovendien moet Suus het doen zonder teamgenoot Charlotte. Ze zijn goed op elkaar ingespeeld en hebben aan een half woord genoeg. Charlotte is als au-pair naar Zweden en mist het WK. En Suus mist Charlotte.

De top 3 wordt gevormd door Engeland, Duitsland en Frankrijk. Canada is voor het team van Suus onbekend, Italië ook. Van Spanje gaan ze weer proberen te winnen. En dan is er nog Polen, een echte rivaal. Zij proberen te winnen door intimidatie: lachen bij doelpunten en overtredingen. Dat doet pijn. Het Trekvogelteam heeft één keer van Polen gewonnen.

Al met al: het gaat spannend worden. Iedereen heeft er erg veel zin in en er gaan veel fans mee:  ouders, broer met vriendin, zus (misschien) en Suus’ vriendje met zijn familie.

Dank aan:

Japan, voor het afhaken, hoewel Suus graag eens tegen een Aziatisch team zou spelen.

Heel veel dank aan:

Kanovereniging Trekvogels voor de financiële bijdrage, want een WK kost geld.
De vaste klanten van de bar in het Dorpshuis van Spaarndam, die bardame Suus gesponsord hebben met hun bijdrage in de pot: “Help Suus naar het WK!”

Suus en de andere dames, zet hem op in Milaan!

Suus houdt ons op de hoogte, dus let op het nieuws.